Strona głównaWpisyInneDeszczówka zgodnie z planem

Aktualności: Sprawy urzędowe

Deszczówka zgodnie z planem

31 lipca 2020

Trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji odprowadzającej deszczówkę do Iny. Instalacja będzie przebiegać pod ul. Bogusława IV, terenem Straży Pożarnej i ul. Warszawską do rowu przy torach kolejowych. Inwestycja przede wszystkim ograniczy zalewanie wiaduktu na ul. Bogusława IV, ale też zmniejszy ryzyko lokalnych podtopień.

Cała kanalizacja będzie miała długość ponad 700 m. Położono już prawie połowę rur. Fragment uda się wykonać bezwykopowo, ale w większości wykopy są konieczne. Kanalizacja powstaje z rur o średnicy 800 mm. Teraz trwają prace na ul. Warszawskiej. Na razie w miejscach po robotach położony jest tłuczeń. Po zakończeniu części inwestycji na ul. Warszawskiej pojawi się tam nowy asfalt. Podczas prac kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Jeszcze w sierpniu wykonawca przeniesie się na ul. Bogusława IV. W tym miejscu na kilka dni konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego. O utrudnieniach dla kierowców poinformujemy z wyprzedzeniem na www.stargard.pl.

Wartość inwestycji to około 3 500 000 zł. Na ten cel miasto pozyskało z Unii Europejskiej prawie 800 000 zł dofinansowania. Budowa kanalizacji nie tylko zapobiegnie zalewaniu wiaduktu na ul. Bogusława IV, ale także – w przyszłości – posłuży do odprowadzania wody z planowanego parkingu przy ul. Barnima.

Planowany termin wykonania inwestycji to styczeń 2021 r. Są jednak szanse, że prace zakończą się wcześniej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie