Aktualności: Kultura

Dni Stargardu – działo się!

21 czerwca 2021

To były trzy upalne i bardzo intensywne dni. Temperaturę dodatkowo podgrzewały liczne atrakcje. Pogoda nie zatrzymała stargardzian w domach. Było muzycznie, sportowo i historycznie. Za nami pierwsza odsłona Dni Stargardu, ale warto pamiętać, że w tym roku bawimy się podwójnie. Kolejne atrakcje już w sierpniu.

Przez cały weekend działo się naprawdę dużo. Klimatyczne koncerty w Teatrze Letnim, sportowe zmagania na ul. Szczecińskiej, zabawy dla najmłodszych przy Szkole Podstawowej nr 4, Camerata w kolegiacie i atrakcje dla miłośników historii – to tylko część wydarzeń, które zachęciły stargardzian do wyjścia z domów i wspólnego świętowania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a najwytrwalsi zaliczyli nawet kilka imprez jednego dnia.

Święto miasta to zawsze okazja do różnych aktywności. Także tym razem coś dla siebie znaleźli miłośnicy sportu, kinomani, melomani, ciekawi historii Stargardu i lubiący piesze wycieczki. W zabawie brały udział całe rodziny. Nie zabrakło również gości spoza miasta. Tutaj można znaleźć obszerną galerię zdjęć.

Po tak intensywnym weekendzie już planujemy kolejne atrakcje w ostatni weekend sierpnia (27-29.06.). Na muzyczne zakończenie lata – w ramach drugiej odsłony Dni Stargardu – wystąpią Ania Karwan, Sławek Uniatowski, Muchy, Happysad, Afromental i Red Lips.

Zdjęcia: Paweł Bieg