Aktualności: Sprawy urzędowe

Dni Stargardu: oznakuj rower

18 czerwca 2021

Policjanci ze stargardzkiej komendy dołączają do świętowania Dni Stargardu. W sobotę (19.06.) przy Szkole Podstawowej nr 4 będą bezpłatnie znakować rowery. To dobre zabezpieczenie jednośladów przed kradzieżą – taki indywidualny numer trafi do policyjnej bazy danych. Właściciele z kolei dostaną potwierdzenie oznakowania.

Funkcjonariusze będą czekać na cyklistów od 12:00 w swoim namiocie przy szkole, gdzie od rana rusza strefa animacji i zabaw. Żeby oznakować rower, trzeba zabrać ze sobą – oprócz pojazdu – również dowód osobisty i dokument potwierdzający własność. Może to być np. paragon, karta gwarancyjna albo faktura. Dzieciom i młodzieży powinni towarzyszyć rodzice lub opiekunowie – rowery mogą oznakować tylko osoby pełnoletnie.

Dodatkowo na miejscu funkcjonariusze będą opowiadać o służbie i zachęcać do wstąpienia w szeregi Policji. Wszyscy zainteresowani na miejscu dowiedzą się więcej o szczegółach rekrutacji i specyfice takiej pracy.

Cały sobotni (19.06.) program strefy animacji i zabaw można znaleźć tutaj. O 12:00 przy szkole pojawi się również mobilny punkt szczepień, gdzie wszyscy chętni bez rejestracji dostaną pierwszą dawkę preparatu firmy Pfizer. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie