Aktualności: Sprawy urzędowe

Dobre rady na letnie wypady

9 lipca 2024

Żeby wakacyjny wypoczynek nad wodą był jak najprzyjemniejszy, przede wszystkim trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Wbrew pozorom są one proste do zapamiętania. Najważniejsze, żeby zawsze, bez wyjątku się do nich stosować. Młodzi ludzie ze Stargardzkiego Klubu Sportów Podwodnych „Barakuda” wzięli udział w ciekawym szkoleniu i dzielą się przydatną wiedzą, która może uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

Klubowicze odwiedzili szczecińską siedzibę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie pod czujnym okiem specjalistów uczyli się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Wielu sytuacji dałoby się jednak uniknąć, gdyby każdy pamiętał o kilku podstawowych zasadach. Wakacje sprzyjają swobodnej atmosferze. Żeby wypoczynek był naprawdę udany, trzeba zadbać o bezpieczeństwo – nasze, ale także naszych bliskich i przyjaciół. Członkowie „Barakudy” przypominają jak należy zachowywać się nad wodą:

  1. Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  2. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska.
  3. Bądź odpowiedzialnym opiekunem.
  4. Przed kąpielą sprawdź temperaturę wody.
  5. Zwróć uwagę na warunki atmosferyczne.
  6. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, na czczo lub bezpośrednio po posiłku!
  7. Dobieraj odpowiedni sprzęt pływający.
  8. Zadbaj o innych – jeśli ktoś potrzebuje pomocy, reaguj, nie bądź obojętny.

Podczas szkolenia młodzi stargardzianie poćwiczyli także resuscytację krążeniowo-oddechową. Więcej o tej metodzie ratującej życie można przeczytać tutaj. Warto też zaobserwować facebookowy profil „Barakudy”, żeby być na bieżąco z działalnością klubu i przypominać sobie o zasadach bezpieczeństwa nad wodą – nie tylko w wakacje.

Zdjęcia: SKSP „Barakuda”/FB