Aktualności: Sprawy urzędowe

Dobry kwartał za nami

15 kwietnia 2021

Prawie 25 000 000 zł środków zewnętrznych pozyskaliśmy w pierwszym kwartale 2021 r. To pieniądze na różne cele – pochodzące z różnych źródeł. Zyskają m.in. najmłodsi stargardzianie, ale także osoby z niepełnosprawnościami. Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski.

– Ubiegły rok zamknęliśmy kwotą przeszło 51 200 000 zł pozyskanych dotacji. Pierwszy kwartał 2021 rozpoczynamy imponującą sumą. Prawie 25 000 000 zł środków zewnętrznych pozwoli zrealizować projekty i inwestycje w całym Stargardzie. Wciąż staramy się o kolejne dofinansowania. To również dzięki nim nasze miasto nadal może się rozwijać – nawet w trudnym czasie pandemii – mówi prezydent Rafał Zając.

W ostatnich trzech miesiącach miasto pozyskało znaczne środki na projekty dla najmłodszych mieszkańców – również w ramach współpracy międzynarodowej. Pieniądze umożliwią m.in. organizację dodatkowych zajęć sportowych i nauki pływania dla dzieci i młodzieży. Z kolei Stargardzkie Centrum Kultury zdobyło dofinansowanie na promocję polskich filmów.

Zewnętrzne wsparcie pozwoli na zapewnienie opieki wytchnieniowej i pomocy asystentów osobistych. Skorzystają z tego osoby z niepełnosprawnościami, ale także ich rodziny. Obie formy wsparcia są skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Dzięki środkom zewnętrznym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zmodernizuje stację uzdatniania wody. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego regularnie dostaje dofinansowanie na inicjatywy JEREMIE i JEREMIE2. To pożyczki na preferencyjnych warunkach. Są przeznaczone przede wszystkim na inwestycje dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Kolejny raport o środkach pozyskanych dla naszego miasta już w połowie roku na www.stargard.pl.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum