Aktualności: Sprawy urzędowe

Doceniamy służbę zdrowia

7 kwietnia 2021

7 kwietnia obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To zarówno lekarze, pielęgniarki, ratownicy, ale również m.in. opiekunowie medyczni i terapeuci. Z tej okazji prezydent Rafał Zając zwrócił się do osób, które wykonują te wymagające i trudne zawody.

– Chcę Państwu: lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom i opiekunom oraz wszystkim, którzy swoją pracą wspierają personel medyczny i pacjentów, złożyć podziękowania za to, co robicie realizując swoją zawodową misję.

Wasza praca od zawsze była wymagająca, bo przecież do Was trafiają ludzie potrzebujący pomocy. Często pokładają w Was całą nadzieję. Jesteście dla nich ogromnym autorytetem, a każdy pacjent to osobna historia. Każdy wymaga też indywidualnego podejścia. Niejednokrotnie stajecie do walki o ludzkie życie, innym razem z zaangażowaniem pomagacie odzyskiwać zdrowie, a w końcu wspieracie także w powrocie do sprawności. Jestem pełny uznania dla Waszej wytrwałości w zawodach, które prócz ogromnej satysfakcji niosą przecież wiele trudów, wyzwań i wymagają poświęceń.

Przedłużająca się pandemia już od kilkunastu miesięcy mocno Was obciąża. Wielokrotnie podejmujecie wręcz bohaterską walkę na pierwszej linii frontu. Chcę, żebyście byli pewni – dostrzegamy Wasze oddanie. Przyjmijcie proszę jak najlepsze życzenia. Przede wszystkim dopisującego zdrowia i docenienia Waszej pracy – zarówno w wymiarze społecznym, jak i finansowym. W tym dniu dziękuję Państwu w imieniu wszystkich Stargardzian. Pamiętajcie, by dbać również o siebie – mówi prezydent Rafał Zając.

Zdjęcie: pexels.com