Aktualności: Biznes

Dofinansowanie na Metalową

21 kwietnia 2020

Prawie 1 800 000 zł pozyskało miasto na kolejną inwestycję drogową w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Ulica Metalowa zostanie wydłużona. Przy nowej jezdni pojawi się chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i pasy zieleni. Wartość prac to ponad 3 500 000 zł. W styczniu Stargard zdobył już prawie 23 000 000 zł dofinansowania na kompleksowe dozbrojenie ponad 20 hektarów PPNT.

Przedłużona ul. Metalowa połączy kolejne tereny inwestycyjne z już istniejącymi. – W tym roku rozpoczęliśmy następny, gigantyczny etap uzbrajania działek w PPNT. Ponad 20 kolejnych hektarów jest przygotowywanych do przyjęcia nowych firm. Zdobyte teraz dofinansowanie powoduje, że trwające uzbrajanie działek będzie kompletne. Jestem przekonany, że może się to przełożyć na dalszy dynamiczny rozwój całego Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Nową drogę od chodników oddzielą pasy zieleni. Po jednej stronie wykonany zostanie szeroki na 3,5 m ciąg pieszo-rowerowy. Z drugiej strony przechodnie skorzystają z chodnika. Dodatkowo na przedłużonej ul. Metalowej pojawi się zatoka autobusowa, a jezdnię zakończy wlot do ronda. Inwestycja poza poprawą funkcjonalności terenów w PPNT, zwiększy też bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii ma około 850 hektarów powierzchni. W sumie zatrudnionych jest tam przeszło 4000 ludzi. Dzięki dostosowaniu następnych działek dla biznesu w PPNT mogą pojawić się nowe przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – kolejne miejsca pracy dla stargardzian.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/archiwum