Aktualności: Sprawy urzędowe

Doradzą, jak zdobyć dotację

5 listopada 2019

Środki finansowe na własną działalność, informacje o kursach i szkoleniach, a także sprawy związane z projektem „Czyste Powietrze” – tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się, odwiedzając Mobilny Punkt Informacyjny. Spotkanie odbędzie się 8.11. (piątek) o 11:00 w Stargardzkim Centrum Kultury (wejście od strony kina). Każdy zainteresowany pozyskaniem unijnych środków otrzyma niezbędne informacje.

Podczas indywidualnych rozmów będzie można dowiedzieć się m.in. jak zdobyć środki m.in. na wymianę starych pieców i kotłów, docieplenie obiektów, wymianę okien i drzwi, a także montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w ramach „Czystego Powietrza”. Osoby, które zakwalifikują się do programu, otrzymają dotacje lub pożyczki. Wnioski mogą składać właściciele domów jednorodzinnych lub lokali wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. „Czyste Powietrze” jest także adresowane do posiadaczy zgody na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego. Więcej na temat tego programu tutaj.

Uczestnicy piątkowego (8.11.) spotkania w SCK otrzymają także informacje m.in. o pozyskaniu dotacji lub pożyczki na otwarcie i rozwój własnej działalności gospodarczej. Fundusze unijne to również szansa na pokrycie kosztów udziału w kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Warto poznać zasady dofinansowania różnych działalności oraz sprawdzić aktualne ogłoszenia o naborach wniosków.

Organizatorami spotkania w naszym mieście są pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego w Pyrzycach.