Strona głównaWpisyKulturaDozwolone do lat 19 – eliminacje

Aktualności: Kultura

Dozwolone do lat 19 – eliminacje

16 marca 2022

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19”. Już od 20 lat młodzi uzdolnieni wokaliści z całego kraju pokazują swoje umiejętności w Stargardzie. Młodzieżowy Dom Kultury czeka na solistów, duety i zespoły – również z naszego miasta, które chcą się zaprezentować w tegorocznej odsłonie wydarzenia. Najważniejsza zasada – nikt z występujących nie może mieć więcej niż tytułowe 19 lat.

Zgłoszenia są przyjmowane przez internet. Szczegółowe informacje i regulamin można znaleźć tutaj. Młodzi artyści zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Maksymalna liczba wokalistów w zespole to 8 osób. Aby dać sobie szansę na udział w finale, najpierw trzeba przejść zdalne eliminacje. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać nagranie z występem. Wystarczy zaśpiewać jedną piosenkę w języku polskim. Wokaliści mogą używać mikrofonu, ale nie jest to konieczne.

Eliminacje potrwają do 10.04. (niedziela). 27.04. (środa) zaplanowano ogłoszenie listy finalistów, którzy miesiąc później spotkają się na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Finał festiwalu odbędzie się 28.05. (sobota) w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego.