Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się na Chrobrego

18 lipca 2024

W dobrym tempie idą prace na Starym Mieście. Wykonawca działa na ul. Bolesława Chrobrego. Widać też efekty remontu na ul. Kuśnierzy, ul. Szewskiej i ul. Włosienniczej. Po zakończeniu całej inwestycji stargardzianie zyskają komfortowe i bezpieczne trasy – zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.

Na ul. Bolesława Chrobrego wykonawca rozpoczął od rozbiórki istniejącej nawierzchni. Na wyremontowanej drodze ułożona zostanie stylowa kostka kamienna. Takie rozwiązanie wpasuje się w historyczny charakter starówki i pobliskich ulic. Nawierzchnia z kostki jest już na ul. Szewskiej oraz na ul. Kasztelańskiej. Na ul. Bolesława Chrobrego będzie też wyniesione przejście dla pieszych. Nowy wygląd i funkcjonalność zyska duży odcinek tej drogi – od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego aż do mostu na Inie. Sieć zmodernizowanych dróg na starówce uzupełni jeszcze wyremontowana ul. Spichrzowa. O pozyskanym dofinansowaniu na tę inwestycję można przeczytać tutaj.

Wartość wszystkich prac na Starym Mieście to ponad 17 800 000 zł. W ramach jednego dużego projektu modernizowane są ulice: Bolesława Chrobrego, Szewska, Kuśnierzy i Włosiennicza. Na tych drogach wykonana zostanie nowa nawierzchnia. Piesi i rowerzyści zyskają bezpieczne, wygodne trasy, a całość uzupełni energooszczędne oświetlenie. Będą również liczne nasadzenia zieleni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się jesienią 2025 roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie