Strona głównaWpisyInneDzieje się w Książnicy

Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się w Książnicy

9 lipca 2021

Trwa kompleksowa modernizacja obu budynków Książnicy Stargardzkiej. Zarówno zabytkowa kamienica, jak i współczesny obiekt przy ul. Mieszka I odzyskają blask. Wyremontowana biblioteka będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znacznie zwiększy się także oferta dla wszystkich stargardzian.

Prace przy elewacji nowszego budynku są już prawie skończone. Trwają roboty na dachu zabytkowej kamienicy. Rozpoczął się tam także remont elewacji. Wykonano już przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zakończył się również montaż części zewnętrznej stolarki drzwiowej. W środku prowadzona jest rozbiórka ścian – konieczna do zupełnie nowej aranżacji wnętrz. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Po kompleksowym remoncie przyjdzie czas na nowoczesny sprzęt i  wyposażenie. Zmodernizowana Książnica uzupełni ofertę Stargardzkiego Centrum Nauki. Oprócz udostępniania swoich zbiorów biblioteka stanie się miejscem spotkań i inicjatyw mieszkańców w różnym wieku, pochodzącym z różnych grup społecznych. Ruszy również Multikreatywne Centrum Postaw Twórczych, gdzie stargardzianie będą mogli realizować swoje pasje.

Wartość całego projektu to ponad 8 000 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel prawie 4 000 000 zł dofinansowania Unii Europejskiej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie