Aktualności: Działania społeczne

Dzień bez Przemocy

30 września 2021

W Stargardzie działa kompletny system dla osób będących ofiarami agresji. Jak co roku przy okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy (przypada 2 października) przypominamy, gdzie zgłosić się po pomoc w razie potrzeby. Tematem powinny się zainteresować również osoby, które w swoim otoczeniu zauważają, że ktoś jest prześladowany.

Już w piątek (1.10.) Twoim Radiu będzie można posłuchać rozmów ze specjalistami udzielającymi wsparcia ludziom dotkniętym przemocą. Audycje zaplanowano o 10:40 i 11:40. Informacje na temat akcji pojawią się także na stronie www.twojeradio.fm. Słuchacze dowiedzą się m.in. co zrobić, gdy sami spotkają się z tym problemem oraz w jaki sposób pomóc innym.

Przygotowaliśmy też specjalny poradnik, który jest dostępny tutaj. W opracowaniu obalamy mity i stereotypy na temat przemocy i podpowiadamy jakie kroki podjąć kiedy się z nią mierzymy. Są tam kontakty do miejsc, w których udzielane jest profesjonalne wsparcie. Pomocny może być też test pozwalający sprawdzić czy staliśmy się ofiarą przemocy.

Kampania to kontynuacja akcji z lat ubiegłych. W projekcie „Stargard Przyjazny Rodzinie” poruszamy tematy dotyczące rodzin, a przede wszystkim wyzwań, trudności i problemów, z którymi borykają się na co dzień.

Zdjęcie: Pixabay