Strona głównaWpisyInneDzień Pamięci – zaproszenie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzień Pamięci – zaproszenie

30 lipca 2021

1.08. (niedziela) w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W Stargardzie zaplanowano odczyt historyczny, złożenie kwiatów i mszę świętą. Na zakończenie obchodów w Teatrze Letnim odbędzie się również koncert patriotyczny.

Najpierw – o 17:00, czyli w godzinę „W” – przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Wtedy też w całym mieście będzie można usłyszeć syreny alarmowe, które uruchomione w ramach treningu będą też hołdem dla uczestników Powstania. Potem zaplanowano odczyt historyczny i symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem. O 18:00 w kolegiacie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego.

O 19:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego będzie można wysłuchać koncertu Mai Koterby „Zasmuciła się piosenka”. Wokalistka wystąpi wraz z zespołem w składzie: Paweł Grzesiuk, Patryk Matwiejczuk i Radosław Wośko. Muzycy zaprezentują znane utwory patriotyczne w nowych, jazzowych aranżacjach.