Strona głównaWpisyKulturaEkspresja na poziomie

Aktualności: Kultura

Ekspresja na poziomie

13 stycznia 2021

Sukces młodych tancerek ze Stargardu. Zespół tańca Ekspresja został doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Prague Star Crystal. W najstarszej kategorii wiekowej wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury otrzymały nagrodę Grand Prix w kategorii choreografii. Wyrazy uznania przyjęła także trenerka Weronika Żółwińska.

Tancerki z Ekspresji stanęły przed dużym wzywaniem. Festiwal odbył się online. Ta nietypowa forma nie przeszkodziła jednak dziewczętom w zaprezentowaniu swoich umiejętności na najwyższym poziomie. W konkursie wzięły udział grupy z całego świata – m.in. z Rosji, Ukrainy, Czech, Azerbejdżanu i Kanady.

Międzynarodowy Festiwal Prague Star Crystal odbył się pod patronatem Światowej Unii Kultury. W tym roku utalentowani ludzie z całego świata stanęli do rywalizacji online. Występowali w różnych kategoriach – muzyka instrumentalna, śpiew, sztuka, choreografia, recytacja, a także teatr. Każda kategoria podzielona była dodatkowo na grupy wiekowe.

Ekspresja działa w MDK od 2008 r. W układach tancerek, które są w wieku od 6 do 17 lat, można zobaczyć różne techniki: disco dance, inscenizację, modern, modern jazz, lyrical jazz oraz taniec klasyczny. Wielokrotnie reprezentowały Stargard na festiwalach w całej Polsce.

Zdjęcia: FB/MDK