Strona głównaWpisyInneEmeryci zwiedzili Stargard

Aktualności: Sprawy urzędowe

Emeryci zwiedzili Stargard

15 lipca 2020

Ponad dwie godziny jazdy, trasa o długości kilkunastu kilometrów, a po drodze mnóstwo ciekawostek z dawnych i najnowszych czasów – członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Zobaczyli jak zmienia się Stargard. Poznali także wiele faktów historycznych.

Seniorzy zajęli miejsca w jednym z nowoczesnych i wygodnych Solarisów należących do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Z wnętrza autobusu podziwiali zmieniające się miasto. Zajrzeli na place budowy różnych inwestycji. Dowiedzieli się także o kolejnych planowanych projektach – zarówno miejskich, jak i prywatnych. Duże wrażenie zarobił Park Jagielloński z efektowną różanką, a także zmieniający się budynek pływalni OSiR.

Podczas objazdu członkowie PZERiI zobaczyli zarówno doskonale znane zabytki, jak i zupełnie nowe obiekty. Podziwiali kamienice zmodernizowane przez STBS, a także nowoczesne osiedla budowane przez deweloperów. Na trasie wycieczki – oprócz ścisłego centrum Stargardu – znalazł się Stargardzki Park Przemysłowy, Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii, os. Lotnisko, os. Kluczewo i os. Pyrzyckie. Zwiedzający zobaczyli budynki, w których znajdują się tzw. mieszkania wspomagane, a także przyjrzeli się budowie nowej drogi na os. Pyrzyckim – przedłużenia ul. Powstańców Warszawy.

Seniorom podczas objazdu towarzyszyła Elżbieta Kaczmarczyk – doświadczona przewodniczka PTTK, która podzieliła się z uczestnikami szeroką wiedzą o dawnym Stargardzie. Z kolei szczegółowe informacje o firmach z obu parków przemysłowych przedstawił Arkadiusz Kocikowski, dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie