Strona głównaWpisyKulturaFestiwalowe filmy w MDK

Aktualności: Kultura

Festiwalowe filmy w MDK

18 września 2020

6 wyjątkowych filmów będzie można obejrzeć w Młodzieżowym Domu Kultury w ramach jednej z odsłon tegorocznego Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA. Choć imprezę zaplanowano na listopad, już teraz można telefonicznie rezerwować miejsca na seanse. Mały Festiwal TY i JA zagości w 30 miejscach w całej Polsce – także w Stargardzie.

Przez 3 kolejne listopadowe soboty (7, 14 i 21.11.) w sali kominkowej MDK wyświetlane będą filmy fabularne i dokumentalne. To produkcje polskie, rosyjskie, hiszpańskie, włoskie i amerykańskie. Wszystkie związane są z szeroko pojętą niepełnosprawnością. Opowiadają o trudach codziennego życia, ale także dają nadzieję na dobre zmiany. Szczegóły można znaleźć tutaj. Aby już teraz zapewnić sobie miejsca na wybranych seansach, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 834 43 01.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA. To coroczna impreza organizowana w Koszalinie. Przez 16 kolejnych edycji poruszane są wątki niepełnosprawności i integracji. Podczas festiwalu wyświetlane są tematyczne filmy, ale także pojawiają się goście z niepełnosprawnościami – m.in. artyści, sportowcy i podróżnicy – którzy opowiadają o swoich doświadczeniach. W tym roku jedna z filmowych odsłon wydarzenia zawita również do naszego miasta.