Aktualności: Kultura

FILARY zapraszają na piknik

9 września 2021

Coraz bliżej do otwarcia Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. To zupełnie nowe miejsce na mapie naszego miasta. Zwiedzający zrozumieją prawa, według których funkcjonuje nasz świat, ale też poznają wiele ciekawostek z życia swoich przodków. Z kolei na ostatnim piętrze zetkną się z innowacyjnymi technologiami. Przedsmak pełnej oferty SCN już w sobotę (25.09.) na Pikniku Naukowym w Parku Zamkowym.

FILARY to historia, nauka i innowacje – wszystko podane w atrakcyjny, nowoczesny sposób. Podczas imprezy w parku będzie można dowiedzieć się czegoś nowego, a przy okazji spędzić ciekawie czas. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku. Po fascynującym spotkaniu z historią i nauką będzie też chwila na zabawę dla dzieci i sprawdzenie oferty food trucków oraz kawiarenki.

Początek pikniku w sobotę (25.09.) o 11:00 w Parku Zamkowym przy Baszcie Białogłówce. Na odwiedzających będą czekać atrakcje podzielone na 3 FILARY:

HISTORIA – lokalne grupy rekonstrukcyjne zaprezentują stroje ludzi, którzy mieszkali tutaj w średniowieczu, a także pokażą jak nasi przodkowie żyli i jakimi pracami się zajmowali.

NAUKA – w tej strefie będzie można zobaczyć widowiskowe pokazy chemiczne i fizyczne. O nauce w ciekawy sposób opowiedzą przedstawiciele Zachodniopomorskiej Sieci Centrów Nauki.

INNOWACJE – najnowsze zdobycze techniki i najnowocześniejsze technologie – tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Warto odwiedzić Piknik Naukowy, żeby jeszcze przed otwarciem sprawdzić, co ciekawego będzie w SCN. Są też wolne miejsca na bezpłatne zwiedzanie pilotażowe – szczegóły tutaj. To propozycje dla tych, którzy już nie mogą się doczekać startu FILARÓW i chcą na własne oczy przekonać się ile wiedzy, zabawy i atrakcji czeka na odwiedzających SCN.