Aktualności: Sprawy urzędowe

Filter i Lotto dla szpitala

2 czerwca 2020

Kolejna pomoc dla placówki przy ul. Wojska Polskiego 27. Do szpitala trafiło 70 kompletów wielorazowej pościeli. To efekt współpracy stargardzkiej firmy Filter i Fundacji Lotto.

Akcja szycia pościeli została zorganizowana w porozumieniu ze szpitalem. Materiał – ekologiczna, wytrzymała bawełna – spełnia wszystkie wymogi i może być używany w placówkach medycznych. Pościel, która trafiła do SPWZOZ w Stargardzie, jest wielokrotnego użytku.

Inicjatywę Fundacji Lotto w ramach programu „Kumulacja Dobrej Woli” wsparła firma Filter, która zlokalizowana jest w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Lotto zakupiło wszystkie niezbędne materiały – nie tylko tkaninę, ale także nici i igły. W szwalni Filter zorganizowano stanowiska pracy dla wolontariuszy – z zachowaniem odpowiednich odległości i innych zasad bezpieczeństwa. Stargardzka firma przygotowała także kroje pościeli, a doświadczeni pracownicy służyli radą podczas szycia.

70 gotowych kompletów pościeli spakowano i przekazano dyrekcji szpitala. To kolejna akcja, w którą włączyło się przedsiębiorstwo z naszego miasta. Na początku epidemii koronawirusa pracownicy poświęcili dzień wolny, żeby uszyć dziesiątki strojów ochronnych, które za darmo trafiły do stargardzkiego SPWZOZ. Filter współpracował również z Klippan Safety Polska i CJO Effects. Tym razem działali wspólnie z Fundacją Lotto. Wszystko po to, by wspomóc stargardzkich medyków i pacjentów w tym trudnym czasie.

Zdjęcia: Totalizator Sportowy sp. z o. o. Oddział w Szczecinie