Strona głównaWpisyBiznesFILTER walczy z koronawirusem

Aktualności: Biznes

FILTER walczy z koronawirusem

18 marca 2020

Pracownicy firmy FILTER ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego na co dzień szyją m.in. stroje sportowe i damskie ubrania. Odpowiadając na zapotrzebowanie szpitali i innych instytucji, rozpoczęli produkcję odzieży ochronnej. Maseczki, fartuchy, kombinezony i czepki uszyte w Stargardzie trafią tam, gdzie dzisiaj najbardziej ich brakuje.

– Stroje ochronne są niezbędne służbom pomagającym mieszkańcom w wielu obszarach. Potrzebują ich oczywiście lekarze i pielęgniarki w szpitalach, ale także pracownicy pomocy społecznej, strażnicy miejscy, policjanci czy lekarze rodzinni. Kiedy więc okazało się, jak trudno te produkty kupić dziś na rynku, zwróciliśmy się do właścicielki firmy FILTER, która bez wahania podjęła wyzwanie – mówi prezydent Rafał Zając.

Kilka miesięcy temu firma uruchomiła kolejny obiekt w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Na 2400 m2 szyta i magazynowana jest odzież, która trafia do różnych krajów Europy. W związku z pandemią koronawirusa FILTER odpowiedział na zapotrzebowanie rynkowe – pracownicy produkują stroje ochronne tak bardzo teraz potrzebne.

FILTER to firma ze Stargardu. Na co dzień produkuje m.in. odzież i artykuły rehabilitacyjne, które trafiają głównie do Danii, Szwecji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W przedsiębiorstwie jest zatrudnionych 60 osób. W naszym mieście działa od ponad 10 lat, a na rynku jest od 1995 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie