Strona głównaWpisyKulturaGala: Dozwolone do lat 19

Aktualności: Kultura

Gala: Dozwolone do lat 19

19 marca 2021

Już w sobotę (20.03.) o 18:00 finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19”. Do udziału w wydarzeniu 226 solistów z 72 miejscowości w Polsce przesłało 1035 nagrań. Galę, podczas której poznamy zwycięzców, będzie można oglądać online.

Festiwal, zapoczątkowany 20 lat temu, pierwszy raz przeprowadzono w wirtualnej formie. – Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi zgłosiło się do tegorocznej nietypowej, bo wirtualnej edycji festiwalu. Udowodniliście, że talent i pasja nie znają ograniczeń. Choć to oczywiście rywalizacja, życzę Wam również – a może przede wszystkim – dobrej zabawy. Nie możemy się spotkać w Stargardzie, ale jestem przekonany, że online czekają nas równie duże emocje. Powodzenia dla wszystkich młodych wokalistów. Mam nadzieję, że następnym razem będziecie mieli możliwość odwiedzenia naszego miasta i zaśpiewania na żywo przed publicznością – mówi prezydent Rafał Zając, pod którego patronatem odbywa się to wydarzenie.

O tym, kto dostanie nagrody i Grand Prix zdecydują: dr hab. Ewa Filipowicz Kosińska – profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, Barbara Stenka – pisarka, poetka, autorka piosenek, scenariuszy i słuchowisk oraz Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych.

Wykonania zgłoszone do konkursu można cały czas oglądać tutaj. Pod tym linkiem pojawi się też odnośnik do transmisji na żywo.

Zdjęcie: Młodzieżowy Dom Kultury