Aktualności: Kultura

Gitarowa Scena Młodych

22 listopada 2019

Utalentowana młodzież regularnie występuje w ramach cyklu Stargardzka Scena Młodych. Tym razem będzie można posłuchać, jak na gitarze gra Marcin Momot. 16-latek doskonali swoje umiejętności na tym instrumencie już od 5 lat i przez wielu już jest nazywany wirtuozem. Ten komplement potwierdzają liczne nagrody, które zdobył na prestiżowych konkursach.

Stargardzkie Centrum Kultury wspiera utalentowanych ludzi z naszego miasta. Specjalnie dla zdolnej młodzieży organizuje występy w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych.

Śpiew, taniec, muzyka, malarstwo, rzeźba – każda forma wyrażania siebie jest mile widziana. Do tej pory w ramach SSM wystąpiły m.in. tancerki z grupy GirlAttention, zagrała grupa Puchacze, a Rafał Alabrudziński dał pokaz iluzji.

W niedzielę (24.11.) o 18:00 publiczność dźwiękami gitary zaczaruje Marcin Momot. Będzie to inauguracja tego sezonu SSM. Muzyk naukę rozpoczynał na gitarze klasycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie pod skrzydłami Jacka Jankowskiego. Po roku nauki okazało się jednak, że jego pasją jest gitara elektryczna. Od czterech lat rozwija swoje umiejętności biorąc udział

w licznych konkursach.

Mimo młodego wieku lista jego sukcesów jest długa:

– grand prix na X Płockich Konfrontacjach Gitarowych,

– laureat konkursu stypendialnego Akademii Talentów Enei 2018,

– III miejsce w ramach V Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Mielnie,

– najmłodszy finalista pierwszej edycji konkursu Master of Solos w Krakowie.

W 2019 Marcin ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie w klasie kontrabasu pana Jana Gottschlinga.

Od kilku lat jest także stypendystą Prezydenta Miasta.

Program przygotowany przez gitarzystę jest bardzo ciekawy. Warto wybrać się w niedzielę na koncert do SCK. Tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny.

Stargardzka Scena Młodych to świetna szansa dla wszystkich, którzy śpiewają, grają, tańczą, malują albo mają inny talent. Można go pokazać Stargardowi.

Każdy, kto chciałby wystąpić w ramach SSM i ma nie więcej, niż 25 lat może napisać na adres: scenamlodych@sck.stargard.pl

Zdjęcie: Waldemar Jaszczak