Strona głównaWpisyInneGiżynek – przedłużamy alejkę

Aktualności: Sprawy urzędowe

Giżynek – przedłużamy alejkę

9 czerwca 2022

W marcu tego roku zakończyła się budowa fragmentu nowej drogi na cmentarzu przy ul. Spokojnej/Giżynek. Teraz przybędzie tam kolejnych 200 m alei. Prace za prawie 300 000 zł powinny zakończyć się jesienią. To ostatni etap dużej inwestycji w tym miejscu.

Już za kilka miesięcy na nowym cmentarzu wykonany zostanie kolejny fragment alei o długości około 200 m. Na nekropolii spoczywa ponad 5 500 osób. Grobów wciąż przybywa, dlatego cały czas rozbudowujemy tam układ komunikacyjny. To nie tylko nowe ścieżki, ale również sieć wodociągowa, która doprowadzi wodę do następnych punktów czerpania. Cmentarz zajmuje ponad 10 hektarów, a w przyszłości będzie jeszcze większy.

W Stargardzie regularnie inwestujemy w nekropolie zarządzane przez miasto. W 2021 r. wyremontowane zostały 4 aleje na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Także na nekropolii przy ul. Lotników zmodernizowano jedną z dróg. W tym roku planujemy również remont kwatery saperów na starym cmentarzu oraz naprawę ogrodzenia i centralnego pomnika na cmentarzu wojennym przy ul. W. Reymonta.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum