Aktualności: Sprawy urzędowe

Głosuj na AquaStar i FILARY

1 kwietnia 2022

Kolejny sukces naszych projektów. Dwie ważne miejskie inwestycje – rewitalizacja kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 (siedziba Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY) i modernizacja pływalni przy ul. Szczecińskiej 35 (AquaStar) zostały nominowane do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. W piątek (1.04.) o 12:00 rusza internetowe głosowanie. Razem możemy powalczyć o kolejne prestiżowe wyróżnienia dla naszego miasta.

Żeby zagłosować na kamienicę FILARÓW i AquaStar, wystarczy kliknąć tutaj. W każdej edycji konkursu rywalizuje kilkaset projektów z całej Polski. Doceniane są obiekty, które wyróżnia przede wszystkim funkcjonalność oraz walory estetyczne. Budowle oceniają specjaliści, ale swoje głosy mogą oddawać również internauci. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

W rywalizacji biorą udział zarówno nowe obiekty, jak i te zmodernizowane. Tak też jest w przypadku Stargardu. Kamienica SCN została precyzyjnie odtworzona. Zachowano formę historyczną zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Jednocześnie wnętrza dostosowane zostały do potrzeb ekspozycji FILARÓW. Z kolei obiekt przy ul. Szczecińskiej 35 przeszedł gruntowną modernizację. Zabytkową pływalnię wyremontowano; pojawiły się również dobudowane elementy. Oba miejsca – SCN i AquaStar – są także pozbawione barier architektonicznych. Bez problemu korzystają z nich osoby z niepełnosprawnościami.

Nasze realizacje są doceniane – na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. SCN FILARY dzięki głosom internautów zostało „Inwestycją z Perspektywą”. Więcej o zwycięstwie w konkursie Polskiej Agencji Prasowej piszemy tutaj. Z kolei Stargardzka Izba Gospodarcza nadała tytuł Inwestora Roku Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Wyróżnienia zostały przyznane właśnie za rewitalizację kamienicy SCN i modernizację pływalni.