Aktualności: Kultura

Historyczna niedziela z TPS

13 grudnia 2019

Towarzystwo Przyjaciół Stargardu przygotowało ciekawe wydarzenie. W niedzielę (15.12.) o 11:00 w Piwnicy TPS w Ratuszu będzie można wziąć udział w Niedzielnym Spotkaniu Historycznym.  Wykład rozpoczyna cykl wydarzeń pod hasłem „Jak to z Hanzą było… (1)”.

Spotkanie poprowadzi dr n. farm. Jerzy Waliszewski, doskonale znany miłośnikom historii Stargardu. Pierwszy wykład, jak i kolejne w całym cyklu związane są z 46. Międzynarodowym Zjazdem Nowej Hanzy. W 2026 r. gospodarzem tego wydarzenia będzie nasze miasto.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o Nowej Hanzie i spędzić ciekawie niedzielne przedpołudnie, wystarczy przyjść do Piwnicy TPS (Ratusz, Rynek Staromiejski 1). Spotkanie rozpocznie się o 11:00. Wstęp jest wolny.

Niedzielne Spotkania Historyczne organizowane są od 2004 r. Wykłady to okazja do poszerzenia wiedzy o Stargardzie, a także możliwość zadawania pytań i zgłaszania własnych tematów. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej poznać historię naszego miasta.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum