Aktualności: Kultura

Historyczne wakacje w MAH

4 lipca 2019

Odkrywanie tajemnic z przeszłości, rozwiązywanie zagadek z detektywem i nauka tańca ognia – ruszyły zajęcia w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Przez całe wakacje dzieci mogą korzystać z ciekawych propozycji przygotowanych przez muzealników. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i każdą środę o 12:00.

Wakacyjną zabawę rozpoczęły warsztaty z poikarstwa. Młodzi stargardzianie poznali historię Poi – widowiskowego tańca ognia, który wywodzi się z Nowej Zelandii. Uczestnicy pod okiem instruktorów mogli też spróbować swoich sił w tej niezwykłej formie ruchu. Zajęcia z poikarstwa odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą środę o 12:00 w Bastei.

Kolejna propozycja to zabawa „Muzealny detektyw: na tropie nowych tajemnic”. Podczas zajęć najmłodsi pomogą detektywowi w rozwiązaniu najróżniejszych zagadek. Być może przy odrobinie sprytu uczestnikom uda się odkryć nowe tropy i odnaleźć schowane dukaty. Wymagane pełne skupienie i wzmożona czujność. Muzealny detektyw zaprasza do Bastei we wtorki – 9, 16.07. i 6, 13.08. o 12:00. Zabawa dla dzieci od 8 lat.

Miłośników legend i tajemniczych stworów z pewnością zainteresują „Opowieści z krypty”. Podczas zajęć uczestnicy poznają mroczne historie sprzed wieków. Dowiedzą się też o najnowszych odkryciach archeologicznych. Trzeba tylko pamiętać, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy… Dla małych artystów przygotowano także warsztaty plastyczne w kolegiacie. „Opowieści z krypty” uchylą rąbka tajemnicy we wtorki – 23, 30.07. i 20, 27.08. Początek o 12:00 w Muzeum przy Rynku.

Koszt udziału w zajęciach to 5 zł. Nie ma wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść i przekonać się, jak ciekawie można spędzić czas w muzeum. Historycy przygotowali propozycje dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.

Zdjęcia: MAH w Stargardzie