Strona głównaWpisyInneInwestujemy w chodniki

Aktualności: Sprawy urzędowe

Inwestujemy w chodniki

1 kwietnia 2021

Trwa przebudowa chodnika przy pl. Majdanek. Piesi zyskają nową nawierzchnię na odcinku od ul. H. Kołłątaja do ul. Oświaty. W tym roku w Stargardzie planowane są jeszcze inne inwestycje – remonty chodników i budowa zupełnie nowego ciągu pieszo-rowerowego.

Wartość robót przy pl. Majdanek to ponad 50 000 zł. Piesi zyskają w tym miejscu wygodny chodnik z kostki. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane MAXBUD ze Stargardu. Prace powinny potrwać do końca maja.

W kwietniu ma się rozpocząć budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nasiennej. Nowa droga w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie miała około 600 m długości. Skorzystają z niej zarówno piesi, jak i rowerzyści. Inwestycję zrealizuje firma BEN-BRUK ze Stargardu.

Także w kwietniu planowane jest rozpoczęcie remontu fragmentu chodnika wzdłuż ul. F. Chopina – na odcinku od ul. Z. Noskowskiego do ul. L. Różyckiego. Piesi zyskają tam prawie 350 m nowej nawierzchni. Inwestycja o wartości przeszło 240 000 zł powinna zakończyć się w czerwcu. Wykonawcą robót jest firma BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu.

Niedługo rozpocznie się również przygotowywanie dokumentacji kolejnych inwestycji. W planach na ten rok jest remont chodnika przy ul. K. Szymanowskiego. Nowa nawierzchnia z kostki pojawi się na odcinku o długości ponad 400 m – od ul. H. Wieniawskiego do ul. S. Moniuszki. Zbudowana będzie też droga dla pieszych tuż przy ul. Kasztelańskiej – przy Stargardzkim Centrum Nauki.

Zdjęcia: UM w Stargardzie