Strona głównaWpisyInneJesiennie na kwietnikach

Aktualności: Sprawy urzędowe

Jesiennie na kwietnikach

22 października 2021

Choć w ostatnich dniach pogoda nie sprzyja długim spacerom, warto spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i przy okazji zobaczyć coś ładnego. Zarząd Usług Komunalnych sadzi na miejskich kwietnikach chryzantemy. To piękne, trwałe rośliny i jednocześnie jeden z symboli jesieni.

Ciemnofioletowe kwiaty pojawiły się już przy pamiątkowym kamieniu „50 lat temu wróciła tu Polska”. Doskonale współgrają z ozdobnymi kapustami – nowością w Stargardzie. Jesienna kompozycja cieszy oczy przechodniów. Te rośliny są odporne na niskie temperatury, dlatego zostaną z nami na dłużej. Wkrótce pojawią się też w innych lokalizacjach.

Chryzantemy kojarzą się nie tylko z jesienią, ale również z dniem Wszystkich Świętych. Piękne kwiaty w doniczkach wykorzystywane do ozdabiania grobów naszych bliskich doskonale sprawdzają się również w ogrodach i na kwietnikach – sadzone wprost do ziemi. Inna nazwa chryzantemy to złocień. Roślina wywodzi się z Dalekiego Wschodu, a dziś różne jej odmiany rosną praktycznie na całym świecie.

Zdjęcia: Zarząd Usług Komunalnych