Aktualności: Sprawy urzędowe

Już jest świąteczny SIS

16 grudnia 2021

Życzenia od prezydenta Rafała Zająca, relacje z mikołajkowych spotkań i szansa na zdobycie miejskiego kalendarza na 2022 r. – ostatni w tym roku „Stargardzki Informator Samorządowy” wypełniają świąteczne i noworoczne tematy. Oprócz tego można przeczytać wywiad z prezydentem Rafałem Zającem i stanowisko Rady Miejskiej dotyczące inwestycji PKP PLK w naszym mieście.

W najnowszym numerze znalazły się też ciekawostki o naszych nieruchomościach. Stargard zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w konkursie „Grunt na medal” 2021. Specjaliści z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu docenili tereny inwestycyjne w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Z kolei na os. Pyrzyckim kolejne działki czekają na osoby, które chciałyby tam wybudować domy jednorodzinne. Najbliższy przetarg odbędzie się w styczniu 2022 r.

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. W Stargardzie mogą liczyć na szeroką pomoc. W naszym mieście działa schronisko, noclegownia i ogrzewalnia. Dodatkowo pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policją i Strażą Miejską regularnie monitorują miejsca ich pobytu. Warto wiedzieć gdzie zgłosić osobę potrzebującą pomocy. Wszystkie numery telefonów i adresy są w grudniowym SISie.

Od początku grudnia Stargard lśni tysiącami światełek. Ozdoby cieszą małych i dużych. Iluminacje uprzyjemniają drogę do pracy lub szkoły. Na zewnątrz w całym mieście jest pięknie i nastrojowo, ale dużo dzieje się także we wnętrzach AquaStar i Stargardzkiego Centrum Nauki. Mieszkańcy chętnie korzystają ze stałej oferty, ale licznie uczestniczą też w wydarzeniach specjalnych. Fotorelację z mikołajkowej i andrzejkowej zabawy można zobaczyć na stronie 9.

10 charakterystycznych czerwonych pojemników pojawiło się w różnych lokalizacjach w Stargardzie. Można do nich wrzucać niewielkie elektroodpady – np. telefony komórkowe, miksery, radioodbiorniki, zegarki, baterie. Do tej pory przyjmowane były tylko w EKOPUNKCIE przy ul. Bogusława IV 15. Często trafiały także do odpadów zmieszanych. Teraz można pobyć się ich bezpiecznie i odpowiedzialnie – w trosce o środowisko naturalne. Więcej na stronie 10.

Całe grudniowe wydanie SIS jest do pobrania poniżej.

SIS – grudzień 2021