Strona głównaWpisyInneJuż jest wiosenny SIS

Aktualności: Sprawy urzędowe

Już jest wiosenny SIS

18 marca 2021

Życzenia wielkanocne od prezydenta Rafała Zająca, zasady Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego, podsumowanie zimy w mieście i liderzy lokalnego biznesu – najnowsze wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” wypełniają różne tematy. Warto poczytać też o spisie powszechnym i poznać ofertę Szkoły Muzycznej. Informator w wersji elektronicznej – jak zawsze – można już teraz pobrać z załącznika poniżej.

Kwietniowy numer to garść przydatnych informacji dla osób, które chciałyby wymienić stary, wysokoemisyjny piec na inne, bardziej ekologiczne źródło ogrzewania. Na stargardzian czeka jeszcze około 120 grantów – każdy o wartości 7500 zł. Wszyscy mieszkańcy mają wpływ na to, w jak czystym środowisku żyjemy. To zarówno dbałość o czyste powietrze, ale też o stan chodników i terenów zielonych. Topniejący śnieg odsłonił wiele śmieci, które – zamiast do koszy – znalazły się na ziemi. Warto pamiętać, że za ich sprzątanie płaci każdy z nas. Rocznie to prawie 1 500 000 zł.

W najnowszym SISie można też przeczytać o planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego, Skarbowej i Barnima. Publikujemy wizualizacje tego, jak w przyszłości może wyglądać jedna z głównych dróg w naszym mieście – ul. S. Wyszyńskiego.

Trwają również konsultacje dotyczące projektu strategii „Stargard 2030”. O tym, w jaki sposób zgłaszać swoje propozycje, można przeczytać na stronie 10.

Warto raz jeszcze zobaczyć wszystkich liderów lokalnego biznesu. Podczas Gali Przedsiębiorczości poznaliśmy zdobywców tytułu „Stargardzki Produkt Lokalny”, laureata nagrody im. Sławomira Pajora i wyróżnionych przez Stargardzką Izbę Gospodarczą. W kwietniowym Informatorze znalazło się także podsumowanie konkursu „Stargard kupuje lokalnie”, w ramach którego 350 osób wygrało vouchery o łącznej wartości 87 500 zł.