Aktualności: Kultura

Kalendarze w dobrych rękach

12 grudnia 2019

W przyszłym roku wnętrza setek domów ozdobią piękne zdjęcia naszego miasta. Wyjątkowe kalendarze zawisną zarówno w Stargardzie, jak i powędrują do innych miast – także za granicę. Można jeszcze zdobyć swój egzemplarz. Wystarczy w poniedziałek (16.12.) o 16:00 przyjść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17.

Jak co roku kalendarze cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Stargardzianie zapowiedzieli, że na co dzień będą z nich korzystać w swoich domach. Z kolei niektórzy postanowili dołączyć publikację do świątecznych prezentów. Są też plany wysyłki za granicę, co będzie okazją do promocji miasta. Nadal można zdobyć kalendarz miejski na 2020 r. Na mieszkańców czeka jeszcze ponad 100 egzemplarzy.

Tegoroczną publikację tradycyjnie zdobią pięknie fotografie wykonane przez stargardzian. Są doskonale znane zabytki, ale też zupełnie nowe lokalizacje. Każdy miesiąc ilustruje zdjęcie, które zostało wyróżnione przez jury konkursu fotograficznego. Okładkę wybrali internauci w głosowaniu – po ubiegłorocznym sukcesie gryfa, tym razem zwyciężyła Brama Portowa ukazana z nieco innej perspektywy.

Zdjęcia: UM w Stargardzie