Strona głównaWpisyInneKasztelańska pięknieje

Aktualności: Sprawy urzędowe

Kasztelańska pięknieje

7 marca 2022

Trwa kolejna inwestycja na Starym Mieście. Ul. Kasztelańska jest przebudowywana. Widać już fragment nowej jezdni i chodników. Niedługo z odnowionej drogi skorzystają okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i zwiedzający pobliskie Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w kwietniu.

W pierwszym etapie inwestycji wykonawca prowadził roboty na skrzyżowaniu ul. Kasztelańskiej z ul. Spichrzową. Teraz trwają prace na odcinku łączącym się z ul. B. Chrobrego. Nowa jezdnia na ul. Kasztelańskiej będzie wykonana z eleganckiej kostki kamiennej rzędowej. To materiał, który dobrze pasuje do starówki – tuż obok jest m.in. odbudowana kamienica SCN i zabytkowa Brama Wałowa. Z kolei piesi przejdą tam po wygodnych chodnikach z kostki betonowej. Pojawią się również nowe krawężniki, oporniki i obrzeża.

Całość uzupełnią też odpowiednie znaki drogowe. Wartość wszystkich prac to ponad 500 000 zł. Wykonawcą przebudowy tej ulicy jest stargardzka firma BUDPAK Paweł Szubert. Zmodernizowaną ul. Kasztelańską oświetlą zainstalowane tam już w 2021 r. ledowe latarnie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie