Strona głównaWpisyKulturaKlimatyczna Noc Bibliotek

Aktualności: Kultura

Klimatyczna Noc Bibliotek

7 października 2020

Gry podwórkowe, pracownia rękodzieła, warsztaty plastyczne i oczywiście wspólne czytanie – tegoroczna odsłona Nocy Bibliotek w naszym mieście zapowiada się bardzo ciekawie. Zabawa rozpocznie się w sobotę (10.10.) o 16:00 na terenie przy tymczasowej siedzibie Książnicy Stargardzkiej (ul. Wojska Polskiego 3). Przez cały weekend można też obejrzeć film „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

Na uczestników czekają różne propozycje. Aktywni z pewnością chętnie wezmą udział w grach i zabawach podwórkowych. Punktualnie o 17:00 otworzy się pracownia Frankensteina. W planach m.in. mini teatrzyk, w którym wystąpią własnoręcznie zrobione pacynki i wspólne tworzenie straszydeł. Warto przy okazji zajrzeć też do fotobudki, żeby utrwalić na zdjęciach miło spędzony czas.

Noc Bibliotek to oczywiście także czytanie. W programie „Sekretne życie rycerza Mieszka” i „Bajka o wirusie w koronie”. Kolejna propozycja to warsztaty plastyczne. Po wszystkim odbędzie się wyjątkowa parada straszydeł, upiorów i wampirów. Mile widziane przebrania.

Od piątku (9.10.) do niedzieli (12.10.) można także on-line oglądać film animowany „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail do Książnicy (tel. 91 578 82 45, ksiaznica-stargard@tlen.pl), żeby otrzymać bezpłatne hasło i link do obejrzenia bajki w internecie.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, w której biorą udział setki placówek z całego kraju. Już po raz szósty odbędą się m.in. gry miejskie, warsztaty plastyczne i teatralne, a także wspólne czytanie. To zarówno promocja czytelnictwa – zwłaszcza wśród najmłodszych, ale także zachęta do dzielenia się książkami z innymi.