Strona głównaWpisyInneKlippan przeciwko wirusowi

Aktualności: Sprawy urzędowe

Klippan przeciwko wirusowi

27 marca 2020

Kolejna firma z Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii wspiera stargardzki szpital w walce z koronawirusem. Klippan Safety Polska bezpłatnie produkuje wykroje maseczek i fartuchów ochronnych. Przedsiębiorstwo przekazało też kilkaset gotowych strojów. Skorzystają z nich lekarze i pielęgniarki z placówki przy ul. Wojska Polskiego 27.

Klippan Safety Polska współpracuje z firmą Filter. Przygotowują dla szwalni profesjonalne wykroje odzieży ochronnej – maseczek i fartuchów. Klippan dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu szablony powstają szybko i precyzyjnie.

Następnie na podstawie takich wykrojów szyte są poszczególne elementy tak bardzo potrzebnych teraz strojów chroniących pracowników SPWZOZ. Całość bezpłatnie trafia do stargardzkiego szpitala. Filter i Klippan Safety Polska dostarczyły już do placówki setki maseczek, fartuchów i pościeli. Jak zapowiadają właściciele przedsiębiorstw, pomoc będzie kontynuowana.

Wsparcia szpitalowi może udzielić każdy. Więcej o tym tutaj.

Na co dzień Klippan Safety Polska zajmuje się produkcją kompletnych systemów łóżkowych i systemów składowania, które są montowane w kabinach ciężarówek. Pracownicy szyją także m.in. siatki i różne pasy bezpieczeństwa do samochodów dostawczych. Od 2006 r. firma działa w PPNT. W 2018 r. przy ul. Metalowej 15 otwarto nową halę o powierzchni niemal 18 000 m2. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 400 osób.

Zdjęcia: Klippan Safety Polska