Aktualności: Działania społeczne

Klub Rodzinny – umowa podpisana

1 lipca 2024

To już pewne. Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy, że w Stargardzie powstanie kolejne miejsce wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Umowę w tej sprawie podpisała zastępca prezydenta Ewa Sowa. Już za parę miesięcy mieszkańcy zyskają bezpłatną, specjalistyczną pomoc dostosowaną do ich potrzeb.

Lokalny Klub Rodzinny powstanie przy ul. Wojska Polskiego 21. Na miejscu będzie działał koordynator i dwóch konsultantów. Specjaliści pomogą stargardzianom, którzy borykają się z trudnościami w wychowywaniu małych dzieci lub są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Ze wsparcia skorzystają także kobiety w ciąży. W klubie będą m.in. konsultacje psychologiczne, spotkania z prawnikiem, pediatrą i doradcą laktacyjnym, a także zajęcia z fizjoterapeutą i położną.

Nowe miejsce wsparcia powinno ruszyć w przyszłym roku. Miasto udostępniło lokal, w którym prowadzone będą zajęcia i konsultacje. Najpierw jednak konieczny jest kompleksowy remont i zakup odpowiedniego wyposażenia. Projekt zrealizujemy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Szczecinie. Jego łączna wartość to ponad 1 400 000 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie