Aktualności: Sprawy urzędowe

Kluczewo – zaczynamy przebudowę

24 stycznia 2023

Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela. Prace ruszyły właśnie pełną parą. Po ich zakończeniu do dyspozycji będą równe jezdnie, wyniesione przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, chodniki, latarnie, także dużo zieleni i inne udogodnienia. Sama przebudowa odbywa się z uwzględnieniem sugestii mieszkańców przekazanych podczas konsultacji społecznych.

– To duży i potrzebny projekt drogowy. Na pewno zdecydowanie podniesiemy bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się zarówno pieszych, jak i kierowców. Oczywiście pamiętamy też o rowerzystach, dlatego ścieżka dla jednośladów na ul. Broniewskiego połączy się w sensowną całość z tą w parku przemysłowym. Wartością dodaną będzie też na pewno poprawa estetyki okolicy, którą da nam chociażby nowa zieleń – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach dużej inwestycji przebudowane zostaną 3 ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km. Kierowcy zyskają równą, komfortową nawierzchnię, a bezpieczeństwo pieszych zwiększą wyniesione przejścia. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie LED. W planach są również nasadzenia zieleni. Istniejące skwery zostaną na nowo zagospodarowane. Pojawi się również sporo dodatkowych roślin.

Na modernizację pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł z programu Polski Ład. Całość będzie kosztować około 21 000 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się na początku 2024 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie