Strona głównaWpisyDziałania społeczneKoalicja dla Seniora

Aktualności: Działania społeczne

Koalicja dla Seniora

31 maja 2021

Stargardzkie Centrum Kultury we współpracy z Fundacją „Serce dla Wszystkich” i Stowarzyszeniem Artystycznym B-moll pozyskali 150 000 zł dofinansowania na projekt „Stargardzka Koalicja dla Seniora”. W planach jest wiele aktywności dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Będzie ciekawie – zyskają wiedzę, wsparcie, a także spróbują swoich sił w zajęciach twórczych.

Seniorzy spotkają się w SCK. W ramach projektu wystartuje Pracownia Dziennikarstwa i Lokalności. Kolejna propozycja to warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz multimedialne. Ich uczestnicy będą mogli zrobić coś ciekawego, a przy okazji lepiej poznać historię Stargardu. Takie zajęcia są dobrą formą aktywnego spędzania wolnego czasu, a przy okazji szansą na odkrycie nowych pasji.

Koalicja dla Seniora to również szerokie wsparcie dla stargardzian w podeszłym wieku. Zaplanowano m.in. poradnictwo psychologiczne, prawne i konsumenckie. Warsztaty treningu pamięci pomogą zachować sprawny umysł, a kampania informacyjna ułatwi poruszanie się w sieci internetowej i zwróci uwagę na potencjalne zagrożenia.

Dodatkowo w budynku SCK pojawi się specjalnie zaaranżowana przestrzeń, gdzie seniorzy odpoczną, napiją się kawy, a także np. posłuchają muzyki w dobrym towarzystwie.