Aktualności: Sprawy urzędowe

Kolejne pieniądze na działki

22 czerwca 2022

Na początku czerwca poznaliśmy zdobywców dofinansowań na inwestycje w stargardzkich Rodzinnych Ogrodach Działkowych. To w sumie 80 000 zł od miasta na remonty, zakupy i modernizacje. Teraz zarządcy mają następną szansę na zdobycie pieniędzy – tym razem od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do wzięcia nawet 100 000 zł.

Wnioski o przyznanie grantów mogą składać podmioty zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenia ogrodowe. Szczegółowe informacje są tutaj. Głównym celem konkursu jest ochrona i poprawa jakości terenów zielonych w miastach poprzez rozwój zielonej infrastruktury w częściach wspólnych RODów. Stowarzyszenia ogrodowe mogą składać po kilka wniosków, a pojedynczy wniosek może obejmować więcej niż jeden ROD prowadzony przez konkretny podmiot.

Wartość grantu dla jednego ROD wynosi nie mniej niż 10 000 zł i nie więcej niż 100 000 zł. Wnioski trzeba złożyć w Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Szczecin, pl. Brama Portowa 1, tel. 91 469 84 00/01, e-mail: zachodniopomorski@arimr.gov.pl. Tam również można uzyskać szczegółowe informacje o konkursie.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum