Strona głównaWpisyEdukacjaKomputery dla dzieci

Aktualności: Edukacja

Komputery dla dzieci

7 marca 2022

Stargard zdobył ponad 1 600 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów w ramach programu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym. Granty PPGR”. Dzięki dofinansowaniu do stargardzian może trafić kilkaset laptopów, komputerów stacjonarnych i tabletów. Urządzenia będą przystosowane do pracy zdalnej oraz do potrzeb użytkowników z niepełnosprawnościami.

Ogólnopolski program jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym, które pochodzą z miejscowości, w których kiedyś było państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolne i mają wśród członków bliskiej rodziny byłych pracowników PPGR. W Stargardzie przyjęto kilkaset takich wniosków. Zdobyte pieniądze mogą pozwolić na zakup sprzętu – komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa wprowadziło limity dofinansowania – maksymalnie 2 500 zł na komputer i 1000 zł na tablet. Po przyznaniu grantu ogłoszony zostanie przetarg na zakup sprzętu. Jeżeli pozyskane środki będą wystarczające, uczniowie ze Stargardu otrzymają na własność urządzenia wraz z niezbędnym oprogramowaniem.

Zdjęcie: pexels.com