Aktualności: Sprawy urzędowe

Krzywoustego – pojedziemy inaczej

27 marca 2019

W przyszłym tygodniu rusza gruntowna i oczekiwana przebudowa ul. B. Krzywoustego. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Zrekompensuje je większe bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców. Lepsza będzie też płynność ruchu. Inwestycja wpłynie także pozytywnie na estetykę Starego Miasta.

Na 2.04. (wtorek) zaplanowano frezowanie nawierzchni bitumicznej. W czasie prac po ulicy mogą jeździć samochody, ale trzeba spodziewać się chwilowych utrudnień. Ruch będzie kierowany ręcznie.

Od 3.04. (środa) zamknięta ma być już część ul. Krzywoustego – na odcinku od ul. K. Wielkiego do ul. Grodzkiej. Niemożliwy stanie się wjazd w ul. Mariacką.

W rejon Starego Miasta będzie można się dostać wjeżdżając z ul. Popiela w ul. Krzywoustego i skręcając w lewo – w ul. Grodzką. Alternatywą jest też ul. Strażnicza.
Ze Starego Miasta kierowcy wyjadą, skręcając z ul. Mieszka I w ul. Sukienniczą.
W związku z prowadzonymi inwestycjami drogowymi na ul. Chrobrego jest większy ruch aut. Z tego powodu ul. K. Wielkiego stanie się drogą podporządkowaną. Pierwszeństwo będą miały samochody jadące z ul. Chrobrego.

W czasie przebudowy inaczej pojadą autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Szczegóły zmian są dostępne tutaj. Na ul. Chrobrego pojawią się 2 tymczasowe zatoki autobusowe – tam, gdzie do tej pory były miejsca postojowe. W tym czasie warto korzystać z parkingu za plebanią kościoła św. Jana lub w rejonie ul. Wita Stwosza i ul. Prządki.

Kierowcy powinni zwrócić uwagę na tymczasowe oznakowanie. O kolejnych etapach przebudowy i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na stronie www.stargard.pl.

Mapy: UM w Stargardzie