Strona głównaWpisyKulturaKsiążka podaj dalej

Aktualności: Kultura

Książka podaj dalej

7 maja 2021

Z okazji Tygodnia Bibliotek Książnica Stargardzka zaprasza do udziału w ciekawej akcji. Zasady są bardzo proste. Wystarczy położyć dowolną książkę na jednej z ławek w Parku Chrobrego. W zamian można wziąć ze sobą do domu pozycję pozostawioną przez kogoś innego. Bookcrossing rozpocznie się w piątek (7.05.) i potrwa do soboty (15.05.).

Do akcji może przyłączyć się każdy. To dobra okazja, żeby zrobić porządek w domowych biblioteczkach i podzielić się z innymi pozycjami, których już nie będziemy czytać. Z drugiej strony można też wzbogacić swoje zbiory o coś nowego. Wystarczy wybrać dowolną książkę, napisać o niej kilka słów dla przyszłego czytelnika i zostawić na jednej z ławek w Parku Chrobrego. Warto zabezpieczyć publikację przed deszczem np. foliowym woreczkiem.

„Podaj dalej” to akcja zachęcająca również do skorzystania z książek pozostawionych przez innych uczestników. Najważniejszym celem jest wymiana i – oczywiście – promocja czytelnictwa. Inaugurację zaplanowano na piątek (7.05.) o 12:00 przy gloriecie w Parku Chrobrego. Do zabawy można dołączyć w każdej chwili. Wystarczy pójść na spacer z jedną książką i wrócić do domu z inną pozycją.

Zdjęcie: pixabay.com