Aktualności: Kultura

Książki zamiast butów

8 października 2021

Po przerwie wracamy do cyklu „Książki mojego życia”. W najnowszym odcinku gościem Ilony Kowal była Agnieszka Bogusz – wielka miłośniczka literatury i prawdziwa bibliofilka, a zawodowo księgowa i wykładowca akademicki. Całą rozmowę o książkach i nie tylko można znaleźć tutaj.

Agnieszka Bogusz czyta w każdej wolnej chwili. Jak sama mówi, woli kupić książkę niż kolejną parę butów. Z kolei zamiast wyjścia na imprezę chętniej spędzi wieczór w domu z ciekawą lekturą. Kiedy nie może mieć przy sobie tradycyjnego, papierowego wydawnictwa, sięga po e-booki. W rozmowie z Iloną Kowal opowiedziała o ulubionych książkach z dzieciństwa, ale też o aktualnych zainteresowaniach czytelniczych.

Na kanale Książnicy Stargardzkiej w serwisie YouTube można znaleźć wszystkie odcinki „Książek mojego życia”. O swoich ulubionych lekturach opowiedzieli już: dziennikarka Emilia Chanczewska, dyrektor Zakładu Karnego Adam Ładniak, lekarz medycyny rodzinnej Iwona Mądra oraz dziennikarka i konferansjerka Aleksandra Zalewska-Stankiewicz.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka