Aktualności: Kultura

Książnica na nowych zasadach

10 czerwca 2020

Dobra wiadomość dla miłośników literatury, którzy nie wyobrażają sobie czytelnictwa bez wizyt w bibliotece. W poniedziałek (15.06.) otwarta zostanie tymczasowa siedziba Książnicy Stargardzkiej przy ul. Wojska Polskiego 3. Czynna jest już filia przy ul. Pogodnej 16, a 24.06. (środa) będzie można odwiedzić placówkę przy ul. Tańskiego 6.

Wszystkie siedziby Książnicy – zarówno główna, jak i obie filie – udostępnią zbiory od poniedziałku do piątku 10:00-17:00. Terminy wszystkich książek wypożyczonych przed zamknięciem biblioteki automatycznie przedłużono do 30.06. (wtorek). Dzięki temu czytelnicy bez problemu zdążą je oddać po ponownym otwarciu placówek. Jednocześnie nadal obowiązuje zwiększony limit nowych wypożyczeń – jednorazowo można wziąć aż 10 egzemplarzy.

W związku z epidemią koronawirusa w Książnicy wprowadzono kilka zasad, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników i wszystkich odwiedzających. Przed wizytą w placówce najlepiej wcześniej zamówić książki i inne publikacje. Można to zrobić wygodnie, na trzy sposoby: telefonicznie, korzystając z katalogu on-line lub wysyłając e-mail. W przypadku telefonu lub e-maila wystarczy podać tytuł książki i autora. Zamówienia będą czekały na odbiór 2 dni robocze. Po tym czasie zostaną anulowane.

Wypożyczalnia Główna – tel. 91 578 82 48; e-mail: wypozyczalnia@ksiaznicastargardzka.pl,

Dział Dziecięco – Młodzieżowy – tel. 91 578 82 46; e-mail: dzieciecy@ksiaznicastargardzka.pl,

Dział Multimedialny – tel. 91 578 82 45; e-mail: multimedia@ksiaznicastargardzka.pl,

Filia nr 1 (ul. Pogodna 16) – tel. 91 577 21 54; e-mail filia@ksiaznicastargardzka.pl,

Filia nr 2 (ul. Tańskiego 6) – tel. 91 836 87 33; e-mail filia2@ksiaznicastargardzka.pl.

Dodatkowo każdy czytelnik odwiedzający Książnicę powinien zasłonić usta i nos. Przed wejściem należy zdezynfekować dłonie. Można również używać jednorazowych rękawiczek. Czytelnicy nie będą mieli dostępu do regałów i komputerów. Wstrzymane zostało również kserowanie, drukowanie i skanowanie. Jak informują pracownicy Książnicy, w trosce o wspólne bezpieczeństwo warto do minimum ograniczyć wizyty w placówce. Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na facebookowym profilu biblioteki.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka