Aktualności: Kultura

Książnica na ostatnią chwilę

26 lutego 2020

Ciekawa propozycja dla czytelników i sympatyków Książnicy Stargardzkiej. 1.03. (niedziela) bibliotekarze zapraszają mieszkańców na wyjątkowy dzień otwarty. W planach ostanie zwiedzanie zakamarków obu budynków przed generalnym remontem, a także wystawy, przedstawienia, kawiarenka i dużo, dużo więcej. Początek o 12:00.

Tego dnia można udać się na niecodzienną wycieczkę po książnicy. W roli przewodnika wystąpi bibliotekarz Andrzej Puławski. Dla pierwszych 150 gości przygotowano upominki. Zwiedzanie zaplanowano na 12:30, 13:30, 14:30, 15:30 oraz 16:30. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Po wycieczce warto zajrzeć do Czytelni Głównej i Informatorium, gdzie zaaranżowana zostanie przytulna kawiarenka. Dodatkowo, jak zapewniają gospodarze, we wszystkich działach książnicy pojawią się słodkie niespodzianki.

Przez cały dzień będzie można oglądać wystawy – Galerię Jednego Obrazu, Galerię Ex Libris i Galerię na Poddaszu. Specjalnie dla najmłodszych gości o 13:00 i 16:00 w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym odbędzie się przedstawienie kukiełkowe. Z kolei w Dziale Multimedialnym o 14:00 rozpoczną się urodziny Lolka – zajęcia dotyczące św. Jana Pawła II. Bibliotekarze zapraszają też do tych działów na Gry bez Prądu – doskonała zabawa przy planszówkach gwarantowana. Wśród wielu propozycji coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku.

Książki i inne wydawnictwa można wypożyczać i oddawać w głównej siedzibie książnicy przy ul. Mieszka I 1 do soboty (29.02.). W niedzielę (1.03.) odbędzie się dzień otwarty, a od poniedziałku (2.03.) placówka będzie zamknięta. Bibliotekarze rozpoczną przenosiny do tymczasowej siedziby – na czas remontu książnica udostępni swoje zbiory w budynku dawnego Gimnazjum Katolickiego przy ul. Wojska Polskiego 3. O terminie otwarcia będziemy informować na bieżąco.

Pracownicy książnicy zachęcają też do korzystania z oferty filii. Jedna z nich znajduje się na os. Letnim (ul. Pogodna 16u/1) i działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 17:00, a w środy 11:00-17:00. Druga filia zlokalizowana jest na os. Lotnisko. Zbiory udostępnia od środy do piątku od 10:00 do 17:00.