Strona głównaWpisyKulturaKsiążnica pięknieje

Aktualności: Kultura

Książnica pięknieje

17 czerwca 2022

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają miłośnicy literatury, ale nie tylko. Trwa kompleksowa przebudowa i remont obu budynków Książnicy Stargardzkiej. Po modernizacji mieszkańcy zyskają tam wyjątkową przestrzeń do realizacji twórczych pasji i spotkań z ciekawymi ludźmi. Oczywiście nie zabraknie najważniejszego – odpowiedniego miejsca dla bogatych zbiorów biblioteki.

Zaglądamy na budowę, żeby sprawdzić postępy prac. Na dwóch kondygnacjach ściany są już przygotowane do malowania. Trwa remont instalacji elektrycznej i wentylacji. Wykonawca rozpoczął montaż efektownej szklanej fasady na łączniku pomiędzy kamienicą a współczesnym budynkiem. Jednocześnie dobiegają końca prace na zabytkowej elewacji od strony ul. Mieszka I. Wyremontowana placówka będzie zachwycać zarówno na zewnątrz, jak i w środku, łącząc nowoczesność z historią.

Z obu wyremontowanych obiektów Książnicy bez problemu skorzystają osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z najważniejszych elementów projektu było usunięcie wszystkich barier architektonicznych. Kompleksowa przebudowa to dopiero początek. Nowoczesna aranżacja i wyposażenie już w przyszłym roku pozwolą stworzyć w Książnicy przestrzeń do realizacji różnych inicjatyw, ciekawych spotkań i aktywności. Wartość całej inwestycji to około 11 000 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 5 000 000 zł dofinansowania.

Zdjęcia: UM w Stargardzie