Aktualności: Sprawy urzędowe

Książnica – praca wre

5 marca 2021

Trwa kompleksowa modernizacja obu budynków Książnicy Stargardzkiej przy ul. Mieszka I. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Oferta zrewitalizowanej biblioteki poszerzy się, a nowoczesny sprzęt posłuży mieszkańcom do realizacji twórczych pasji.

Wewnątrz prowadzona jest rozbiórka. Wykonano już też część prac związanych z postawieniem ścian działowych. Kompleksową renowację przechodzą oba budynki – zarówno zabytkowa kamienica, jak i współczesny obiekt. Wymieniono już zewnętrzną stolarkę aluminiową w nowszym budynku oraz – częściowo – stolarkę drewnianą w starszym. Zrealizowano również część prac na dachu budynku współczesnego. Jednocześnie prowadzone są roboty elektryczne oraz związane z instalacją sanitarną oraz izolacją termiczną ścian zewnętrznych w nowszej części. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Później potrzebny będzie jeszcze czas na wyposażenie i uruchomienie zupełnie nowej Książnicy.

Książnica Stargardzka po modernizacji uzupełni ofertę Stargardzkiego Centrum Nauki. W placówce pojawi się nowoczesny sprzęt. Poprawi się funkcjonalność i estetyka biblioteki, która stanie się miejscem ciekawych zajęć i spotkań mieszkańców w różnym wieku, pochodzących z różnych grup społecznych. W ramach Mulitkreatywnego Centrum Postaw Twórczych będą mogli realizować swoje pasje. Wartość całego projektu to ponad 8 000 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel prawie 4 000 000 zł dofinansowania Unii Europejskiej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie