Aktualności: Sprawy urzędowe

Kupisz wkłady na cmentarzu

19 stycznia 2022

Nowość na stargardzkich nekropoliach. Zamknięte sklepy nie będą już przeszkodą przed zapaleniem zniczy na grobach bliskich. Na cmentarzach przy ul. T. Kościuszki i ul. Lotników stanęły automaty, w których bez problemu można kupić wymienny wkład. Do wyboru są dwie wielkości.

Jeden z automatów stoi na starym cmentarzu przy bocznym wejściu (od strony ul. Spokojnej), a drugi zamontowano na nekropolii przy ul. Lotników (w pobliżu ujęcia wody). W każdym można kupić dwa rodzaje wkładów – o wysokości 100 mm i średnicy 50 mm, czas palenia 1 dzień (kosztuje 2 zł) oraz o wysokości 170 mm i średnicy 54 mm, czas palenia 4 dni (kosztuje 5 zł). Dzięki temu można dobrać wielkość do zniczy. W ten sposób oszczędzamy pieniądze, ale również dbamy o środowisko, ograniczając ilość odpadów.

To niejedyna okazja do oszczędności i recyklingu. Na starym cmentarzu w pobliżu krzyża stoi regał na używane znicze. Można tam zostawić te, których nie chcemy już na grobach naszych bliskich, a jednocześnie wciąż nadają się do ponownego wykorzystania. Inna opcja to zabranie stamtąd bezpłatnie takich zniczy „z drugiej ręki”. Taka wymiana to ulga dla środowiska, do którego trafia mniej śmieci.

Zdjęcia: ZUK