Strona głównaWpisyKulturaLato z SCN

Aktualności: Kultura

Lato z SCN

4 sierpnia 2022

W Stargardzie w wakacje nie można się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie – również ci, dla których poznawanie niesamowitego świata historii i nauki nie kończy się w szkolnych ławkach. FILARY zapraszają na letnie zajęcia dla małych i dużych. Przez cały sierpień do wyboru są Wakacyjne Wtorki i zwiedzanie indywidualne – oczywiście pod opieką edukatorów, dzięki którym dowiemy jeszcze więcej.

W każdy sierpniowy wtorek (9, 16, 23 i 30.08.) młodzi ludzie w wieku od 7 do 14 lat mogą wziąć udział w całodniowych (8:00-16:00) zajęciach w cenie jednego biletu wstępu do Stargardzkiego Centrum Nauki. Rodzice mogą bez obaw zostawić swoje pociechy pod okiem doświadczonych edukatorów, którzy zapewnią najmłodszym opiekę i doskonałą zabawę. To dokładne zwiedzenie całej ekspozycji FILARÓW, ale również udział w warsztatach np. z bicia monet, druku 3D i budowania konstrukcji przestrzennych. W programie jest też poczęstunek, wspólna gra w planszówki i zajęcia kreatywne.

W SCN dużo się dzieje także w pozostałe dni tygodnia. W środy, czwartki i piątki wystawę zwiedzają zarówno indywidualni goście, jak i zorganizowane grupy (wejścia o 13:00 i 15:30). Z kolei w weekendy FILARY zapraszają wszystkich o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. W niedzielę jest też możliwość zorganizowania w SCN wyjątkowych, naukowych urodzin. Bilety wstępu są dostępne na miejscu w kasie albo online – tutaj.

Warto na bieżąco śledzić stronę i facebookowy profil FILARÓW. Na razie korzystamy z letniej oferty, ale już niedługo pojawią się ciekawe propozycje. Na 24.09. (sobota) zaplanowano drugą odsłonę Pikniku Naukowego, a to dopiero początek jesiennych imprez w SCN.