Aktualności: Działania społeczne

Letnia zmiana na kwietnikach

28 maja 2019

Stargard rozkwitnie latem. Niedawno na latarniach w całym mieście pojawiły się donice z pelargoniami i wilcem. Teraz wykonano ponad 4 500 kolejnych nasadzeń. Wiosenne bratki zastąpiły różne odmiany begonii. Kwietniki miejskie uzupełniły też rośliny o ozdobnych liściach.

– Różnokolorowe begonie pojawiły się przy Bramie Świętojańskiej, na skarpie przy ul. Czarnieckiego, przy cerkwi prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przy ul. Wyszyńskiego, Grodzkiej, Pierwszej Brygady, a także przy pomniku Ofiar Syberii i Katynia oraz tablicy smoleńskiej – mówi Monika Jarosz-Szczepaniak, zastępca dyrektora ZUK i Ogrodnik Miejski.
Oprócz begonii posadzono również pelargonie o różowych kwiatach i fioletowego żeniszka. Kwitnące rośliny ładnie dopełniają ozdobne liście irezyny i koleusa. Wystarczy odrobina cierpliwości i kilka cieplejszych dni, a już wkrótce całe miasto wypełni się letnimi gatunkami w pełnym rozkwicie.

Jeszcze w maju planowane są kolejne nasadzenia – tym razem stałe. Byliny i trawy ozdobne pojawią się przy fontannie na os. Zachód oraz przy Galerii Starówka.

Zdjęcia: Zakład Usług Komunalnych