Aktualności: Sprawy urzędowe

Lutowy SIS z nagrodami

20 lutego 2020

Już w marcu dowiemy się, kto otrzyma tegoroczne nagrody prezydenta Stargardu w dziedzinie kultury, sztuki i sportu. To ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów. Wnioski są przyjmowane do 28.02. (piątek). Między innymi o zasadach przyznawania tych wyróżnień można przeczytać w najnowszym SISie. Niedługo lutowy numer trafi do skrzynek w całym mieście.

W najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym” znalazły się także ważne tematy związane z lokalnym biznesem. Przed nami kolejna duża inwestycja – przeszło 20 ha terenów w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii zostanie kompleksowo dozbrojonych. Wartość projektu to ponad 28 000 000 zł. PPNT przyciąga też nowych inwestorów. Producent konstrukcji stalowych JVP Steel planuje budowę hali, gdzie powstaną nowe miejsca pracy.

W lutowym wydaniu informatora można także przeczytać relację z konferencji „Perspektywy dla Internetu Rzeczy – samorząd przyszłości”. Na spotkaniu w naszym mieście pojawił się prezydent RP Andrzej Duda. Podczas wydarzenia poruszono tematy związane z tzw. Internetem Rzeczy. To koncepcja wykorzystywana w inteligentnych miastach, czyli takich, w których stosuje się technologie informacyjno-komunikacyjne. W Stargardzie przykładem IoT są tablice dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych oraz biletomaty w pojazdach MPK.

Na koniec warto przeczytać zapowiedź oferty Stargardzkiego Centrum Nauki. Ta nowoczesna placówka w kilku działach w atrakcyjnej formie rozbudzi w odwiedzających aktywność i ciekawość świata. Ekspozycja podzielona będzie na strefy kupców, wojów, budowniczych i innowatorów. SCN poszerzy wiedzę z zakresu historii, ale także nauk ścisłych i technicznych.

SIS – luty 2020