Aktualności: Biznes

Madrog buduje w PPNT

29 maja 2020

Kolejna inwestycja w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Madrog, producent i serwisant maszyn drogowych buduje halę o powierzchni 800 m2. W planach jest również uruchomienie zakładu produkcyjnego, w którym powstaną maszyny o innowacyjnej konstrukcji.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. W nowej hali Madrog chce wdrożyć własne rozwiązania projektowe. Firma zajmuje się produkcją maszyn drogowych od prawie 30 lat. To m.in. kotły do asfaltu, układarki poboczy, rozsypywacze grysu i maszyny do zimowego utrzymania dróg. W ofercie mają także części zamienne wykorzystywane przez Vogele, Volvo i Dynapac. Madrog używając najnowszych technologii prowadzi także serwis na terenie całego kraju – zarówno maszyn własnej produkcji, jak i innych marek.

PPNT zajmuje powierzchnię około 850 ha i ciągle się rozwija. To dobra lokalizacja zarówno dla dużych, jak i średnich oraz mniejszych przedsiębiorstw. Trwa kolejna duża inwestycja – ponad 20 ha działek zostanie kompleksowo uzbrojonych. Roboty budowlane pochłoną przeszło 27 000 000 zł. Dzięki temu następne firmy będą mogły zlokalizować swoje siedziby w Stargardzie. Skorzystają również pracownicy – w parku powstaną kolejne drogi, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Zdjęcie: madrog.pl